JL-1
JL-2(0)
JL-3(0)

производ

ISO9001:2015 сертифицирана контрола на квалитет и FAMI-QS сертифицирани производи

повеќе >>

за нас

За описот на фабриката

JL EXTRACT- ABOUT US

што правиме

JL-Extract е во линија на растителни екстракти од 2005 година и прераснува во професионален производител и снабдувач на растителни екстракти и масло и природни состојки. Како што нашиот бизнис се развива, поставивме сопствена фабрика во 2008 година, а потоа измисливме 4 подружници на заедничко вложување фабрики, соодветно лоцирани во провинцијата Шанкси, провинцијата Хунан. Исто така, во 2018 година, поставивме лабораторија во Нанџинг, опремена со течен и гасен хроматограф за да се изврши анализа на TLC, UV и HPLC итн.

повеќе >>
научи повеќе

Нашите билтени, најновите информации за нашите производи, новости и специјални понуди.

Кликнете за прирачник
 • Rich Experience

  Богато искуство

  Вешти техничари со богато производствено искуство кои поддржуваат приспособени барања за квалитет и подобрување на процесот.

 • Professional Testing

  Професионално тестирање

  Усвојување на сеопфатно тестирање на индекси во нашата сопствена лабораторија и тестирање од трета страна.

 • Steady Production

  Стабилно производство

  Поседување подружници во базите на суровини за да се гарантира континуирано стабилно снабдување и помали трошоци за производство.

 • Certified Quality System

  Сертифициран систем за квалитет

  ISO9001:2015 Сертифицирана контрола на квалитет и FAMI-QS сертифицирана за додаток за добиточна храна и премикс за добиточна храна.

position_icon

апликација

Широко се користи во различни области

 • years experience in extracts 16

  долгогодишно искуство во екстракти

 • independant lab 1

  независна лабораторија

 • production bases 4

  производствени бази

 • certified quality system 2

  сертифициран систем за квалитет

 • applications 4

  апликации

Вести

Вести во реално време

news01

30% течен чај сапонин и 60% чај сапонин во прав дизајниран за земјоделство и аквакултура

Чајапонин, познат и како чај сапонин, има пенење, емулгирање, распрскување на п...

30% Течност за чај сапонин и 60% прав од чај сапонин...

Чајапонинот, познат и како чај сапонин, има пенливи, емулгирачки, дисперзивни својства и има т...
повеќе >>

Екстракт од тилчец, вкупни сапонини од тилчец, 4...

Вкупните сапонини од тилчец се екстрахираат со етанол од семето на растението Trigonella foenum-gra...
повеќе >>
+86 13931131672