page_banner

Лична нега

cosmetica

Лична нега

Личната нега вклучува многу аспекти, како што се производи за нега на кожа, крем, шампон, гел за туширање, кармин, парфем, паста за заби, производи за стерилизација итн.

Нашите природни растителни екстракти и природни состојки можат да делуваат како антиоксиданс, пилинг, белење, антиинфламаторно, заштита од УВ, отстранување на акни, мокрење, против стареење итн.

Истакнати производи

Во козметиката може да ги спречи акните, да го намали отокот и болката, па ја штити кожата, против првут.

Екстрактот од кора од магнолија е широко користен во производите за здравје на устата и за лична нега, како што се третман на акни, анти-воспалителни, белење, креми за сончање и против стареење.

Антиоксидансите од рузмаринот се фенолна киселина и флавоноиди. Препознатлива и ефикасна автооксидација од рузмарин е карнозинска киселина, карносол, розмарин киселина, урсолна киселина, розманол. Маслото од рузмарин се состои од повеќе од 30 видови испарливи компоненти.


+86 13931131672