Macleaya Cordata Екстракт, Sanguinarine, Chelerythrine - Кина JL Екстракт

Macleaya Cordata Екстракт, Sanguinarine, Chelerythrine

Краток опис:

Синоними: Пинк Plumepoppy Екстракт

                   Macleaya Cordata Херб екстракт

                   Природни Sanguinarine прав

                   Bocconia Cordata Екстракт

 

Изглед: Портокалова Кафеава парична казна во прав, Горчливи

 

Активни состојки: бензо-c-phenanthridine алкалоиди: Sanguinarine (pseudochelerythrine), Chelerythrine, Protopine, α-Allocryptopine, β-Allocrytopine, Bocconoline.


детали за производот

Тагови производ

Апстракт:

Тоа е извлечена од овошје клип на диви видови растенија "Macleaya cordata (Willd.) Р. Br", исто така наречен како "Пинк Plumepoppy" во Кина. Целото растение содржи многу бензо-c-phenanthridine алкалоиди: Sanguinarine (pseudochelerythrine), chelerythrine, protopine, α-Allocryptopine, β-Allocrytopine, bocconoline, sanguirtrine, oxysanguinarine, dehydroeicanthifoline, dehydroeicanthifoline, bocconoline, berberine, coptisine, corysamine итн

Клипот овошје има многу повисока содржина на алкалоиди од другите делови, особено на четири alkloids "Sanguinarine (pseudochelerythrine), chelerythrine, protopine, Allocryptopine-α, β-Allocrytopine. Нашите Macleaya Cordata Екстракт (сулфат сол) е во портокалова жолта прав се определуваат со збирот на содржината на Sanguinarine (pseudochelerythrine) и chelerythrine.

Спецификација и квалитет

За добавката и ботанички пестициди

60% вкупни алкалоиди (40% Sanguinarine, 20% Chelerythrine ) од страна на HPLC

70% вкупни алкалоиди (50% Sanguinarine, 15% Chelerythrine ) од страна на HPLC

За дрога и инјектирање

80% вкупни алкалоиди (55% Sanguinarine, 20% Chelerythrine) од страна на HPLC

90% вкупни алкалоиди (60% Sanguinarine, 25% Chelerythrine) од страна на HPLC

Функција и апликација

1) антибактериски, антифунгални, Antiprotozoan сопственост.

На Sanguinarine (pseudochelerythrine), chelerythrine, protopine како главна алкалоиди (suflate сол), извлечена од Macleaya Cordata овошје клип имаат антибактериски, антифунгални, antiprotozoan сопственост. Така што има диви примена во инјектирање во фармација, линимент во козметиката, исто така, како antiplaque агент во паста за заби.

2) инсектицидни активност

На Sanguinarine и тоа е главно изохинолин алкалоиди работат заедно за да Trichomonas vaginalis и нематоди, исто така убивање larvicide. Таа е широко се користат во лекови за надворешна употреба во фармација и направи земјоделски инсектицид да се направи превенција од инсекти и габи-бесплатен пред подигање период од зеленчук и овошје.

3) водечка phytogenic храна состојка А светот и ветеринарни лекови

Тоа ја подобрува внесот на храна, дигестивниот перформанси и да доведе до позитивен ефект врз билансот на амино киселини и користење на протеини, тоа е природна состојка храна која може да се достави до сите добиток, живина, аквакултура без периоди на повлекување. Ефикасноста и зголемување на апетитот. Широки, хранливи и физиолошки ниво на поддршка стомакот за време на периоди на стрес, без оглед на причината. Дозирање Заеднички SPEC е 1,5% sanguinarine. 30-50g по тон.







  • Претходно:
  • Следно:

  • © Copyright - 2005-2018: Сите права се задржани.
    WhatsApp Online Chat !