Macleaya cordata Ekstrakt, Sanguinarine, Chelerythrine - China JL Ekstrakt

Macleaya cordata Ekstrakt, Sanguinarine, Chelerythrine

Përshkrim i shkurtër:

Sinonimet: Pink Plumepoppy Ekstrakt

                   Macleaya cordata Herb Ekstrakt

                   Natyrore Sanguinarine Powder

                   Bocconia cordata Ekstrakt

 

Dukje: Orange Brown Fine Powder, hidhur

 

përbërësit aktiv: alkaloide Benzo-c-phenanthridine: Sanguinarine (pseudochelerythrine) Chelerythrine, Protopine, α-Allocryptopine, β-Allocrytopine, Bocconoline.


Detail Product

Produkt Tags

Abstract:

Ajo është nxjerrë nga clip fruta të bimëve të egra "Macleaya cordata (Willd.) R. Br", i quajtur edhe si "Pink Plumepoppy" në Kinë. Bimore gjithë përmban shumë alkaloide benzo-c-phenanthridine: Sanguinarine (pseudochelerythrine), chelerythrine, protopine, α-Allocryptopine, β-Allocrytopine, bocconoline, sanguirtrine, oxysanguinarine, dehydroeicanthifoline, dehydroeicanthifoline, bocconoline, berberinës, coptisine, corysamine etj

Klipi Fruta ka përmbajtje më të lartë të alkaloide se pjesët e tjera, veçanërisht të katër alkloids "Sanguinarine (pseudochelerythrine), chelerythrine, protopine, α-Allocryptopine, β-Allocrytopine. Ynë Ekstrakt Macleaya cordata (kripë sulfate) është në pluhur portokalli të verdhë përcaktuar me anë shuma e përmbajtjes së Sanguinarine (pseudochelerythrine) dhe chelerythrine.

Specifikim & Quality

Për ushqim shtues & Pesticidet Botanik

60% Gjithsej alkaloide (40% Sanguinarine, 20% Chelerythrine ) nga HPLC

70% Total alkaloids (50% Sanguinarine, 15% Chelerythrine) by HPLC

Për të drogës dhe injeksion

80% Gjithsej alkaloide (55% Sanguinarine, 20% Chelerythrine) nga HPLC

90% Gjithsej alkaloide (60% Sanguinarine, 25% Chelerythrine) nga HPLC

Function & Aplikimi

1) Antibacterial, antifungal, Antiprotozoan Property.

Sanguinarine (pseudochelerythrine) chelerythrine, protopine si alkaloide kryesore (kripë suflate) nxirren nga Macleaya cordata kapëse frutash kanë antibakteriale, antifungal, antiprotozoan Pronës. Pra, ajo ka aplikim të egra në injektimin në farmaci, vaj për fërkim në kozmetikë, gjithashtu agjent si antiplaque në pastë dhëmbësh.

2) aktivitet Insecticidal

Sanguinarine dhe kjo është kryesisht alkaloide izokinolin punojnë së bashku për Trichomonas vaginalis dhe nematode, edhe duke vrarë larvicide. Ajo është përdorur gjerësisht në barnat për përdorim të jashtëm në farmaci dhe të bëjë insekticid bujqësore për të bërë parandalimin insekteve dhe kërpudhave-korrigjim bocash para periudhën e perimeve dhe frutave ringjallet.

3) phytogenic ushqim përbërës kryesor një botë dhe Veterinarisë Drug

Ajo përmirëson futje ushqim, punën e tretjes dhe të çon në një efekt pozitiv në amino acidet bilancin dhe shfrytëzimin proteina, është e natyrshme ushqim përbërës që mund të dorëzohen në tërë bagëtisë, pulave, akuakulturë, pa një periudha e tërheqjes. Efikasiteti dhe të rritur oreksin. Broad, ushqyese dhe fiziologjike mbështetje nivel gut gjatë periudhave të stresit, pavarësisht nga shkaku. Dozimit e përbashkët SPEC është 1.5% sanguinarine. 30-50g për ton.  • Previous:
  • Next:

  • © Copyright - 2005-2018: Të gjitha të drejtat e rezervuara.
    WhatsApp Online Chat !