St.John Wort Ekstrakt, hipericina, Hypericum perforatum Ekstrakt - China JL Ekstrakt

St.John Wort Ekstrakt, hipericina, Hypericum perforatum Ekstrakt

Përshkrim i shkurtër:

Sinonimet: St.John Wort barishte Ekstrakt

 

Dukje: Deep Brown Powder

 

përbërësit aktiv: Hypericin, Pseudohypericin, Hyperforin


Detail Product

Produkt Tags

Abstract: 

Wort tërë bimor Shën Gjonit (Hypericum perforatum L.) përmban: Naphthodianthrones: cilat janë Hypericin , Pseudohypericin, Protohypericin, Protopseudohypericin, Cyclopseudohypericin, Isohypericin, Emodin-anthrone, etc.Flavonoids Hypericode-hydrodianthrone: duke përfshirë Kampferol Luteolin, Myricetin, quercetin, Quercitrin, Isoquercitrin, Hyperin / Hyperoside etj Hyperforin substance: Hyperforin Adhyperforin etc.

Pluhur e Shën Gjonit Wort Ekstrakt ( hipericina ) is extracted from tips and tops in flowering or aerial parts, all our extracted are extracted by ethanol (food grade). Our material comes from a special producing area, which can guarantee the high quality to produce higher content of Hypericin.  

Specifikim & Quality

0.3% hipericina by UV

0.45% hipericina nga UV

0.5% hipericina nga UV

0.6% hipericina nga UV

0.75% hipericina nga UV 

0.1% Hypericin nga HPLC

0.2% Hypericin nga HPLC

0.3% Hypericin nga HPLC

0.45% Hypericin nga HPLC 

Ne gjithashtu kemi produkt dyfishtë etiketuar prej 0.45% hipericina nga UV, 0.2% Hypericin me HPLC  

Function & Aplikimi

1) Anti-depresioni efekt

Hypericin, një përbërës aktiv nga ekstrakt Wort Shën Gjonit ka veti anti-depresive dhe qetësues, ajo është një mjet efektiv për sistemin nervor, tensioni zbutës, dhe ankthi dhe heqjen shpirtrat, Rritja efektin e neurotransmitters në tru, si një tonik indeve për nerva, Wort Shën Gjonit është treguar për pacientët goditje, për neurozat butë, Sleepwalkers, dhe viktimat e aksidentit. Pra, ajo është përdorur zakonisht në tabletë, kapsulë ose të lëngshme me gojë si ilaç dhe gjithashtu si një shtesë në ushqim funksionale apo të shëndetshëm.

2) semundja Anti-viral

Dy përbërësit Hypericin dhe Pseudohypericin veprojnë direkt mbi sëmundje virale.

3) Anti -Cancer

4) Anti-inflamator

BIS-flavonoid në Wort Shën Gjonit mund të aktivizuar hemameba të ndikojnë Anti-inflamator.

5) antibakterial

Substanca Hyperforin ka pronë e antibacterial për të banojnë në kultivimin e Staphylococcus aureus, difterisë Corynebacterium, Antistaphylococcal penicilinat.

6) Një ushqim shtues shkëlqyer

pluhur e Shën Gjonit Wort ka një parandalimin e shumë të mirë dhe trajtim për gripit të shpendëve, ethet e derrit, sëmundjes Afta Epizootike, dhe ndalimin e fortë të replikimit viral nga ndërhyrja e ARN në kafshë.
  • Previous:
  • Next:

  • © Copyright - 2005-2018: Të gjitha të drejtat e rezervuara.
    WhatsApp Online Chat !